Gorące dyskusje o komputerach i nie tylko!

Forum ITPC

środa, 5 stycznia 2011

LG 32LG3000 krótki test


Wstęp

Obecnie na rynku telewizorów LCD królują odbiorniki o przekątnej ekranu powyżej 34”, ciągle jednak popularne są modele 30” a także 32”. Dziś przedstawię Państwu krótki test telewizora koreańskiej firmy LG – model 32LG3000.

Dane techniczne

Jest to panoramiczny telewizor o standardowych proporcjach obrazu 16:9 (rozdzielczośd 1366x768 pikseli) HD Ready. Waży niespełna 14kg dzięki czemu bez problemu możemy go umieści na ścianie naszego pokoju. Telewizor posiada matrycę o czasie reakcji 8ms i kontraście dynamicznym obrazu 15000:1, co zapewnia wystarczający komfort dla większości zastosowań. Na uwagę zasługuje zaimplantowana technologia „SRS TruSurround XT”, dzięki czemu na dwóch 7 watowych głośnikach możemy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z efektem „true bass”. Złącza jakimi dysponuje odbiornik możemy znaleźć w większości modeli o podobnej cenie.
Telewizor posiada dwa euro złącza, dwa wejścia HDMI i trzecie z boku obudowy, wejście s-video, wyjście optyczne oraz analogowe wyjście słuchawkowe mini-jack 3,5mm. Dodatkowo odbiornik wyposażony jest w dwa wejścia serwisowe: jedno USB oraz jedno RS-232c. Tyle w teorii, a jak sprawuje się telewizor w codziennym użytkowaniu?

Test

Zaraz po podłączeniu telewizora naszym oczom ukazuje się przyjemny obraz o wyraźnym kontraście i przyjemnych dla oka barwach. Mimo nie najszybszego czasu reakcji nie zauważalne jest żadne smużenie obrazu. Jakość obrazu zarówno ze źródła cyfrowego jak i analogowego jest wysoce zadowalająca.

Czas na krótką konfigurację.
Dostęp do menu telewizora jest bardzo prosty, a jego wygląd przejrzysty. Całość podzielono na 6 kategorii oznaczonych dużymi ikonami dzięki czemu dostęp do ustawień jest ułatwiony i nie gubimy się w gąszczu dostępnych opcji. Po wejściu do wybranej kategorii do wyboru mamy kilka opcji pozwalających dobrać ustawienia telewizora do własnych upodobań, a jest ich naprawdę sporo.

Oglądanie filmów zarówno z DVD, jak i tych emitowanych przez telewizję, dostarcza wiele przyjemności. Panoramiczny ekran jest wykorzystywany w maksymalnym stopniu, a szare pasy nad i pod obrazem są bardzo niewielkie. Zwłaszcza wieczorem widoczny jest bardzo dobry kontrast odbiornika oraz szeroki kąt widzenia dzięki czemu wraz z przyjaciółmi obejrzymy najnowsze premiery na DVD i nikt z nich nic nie straci.

Bardzo przydatną funkcją, zwłaszcza podczas oglądania polskich programów, jest auto-dopasowanie poziomu głośności. Dzięki tej funkcji
nadmierna głośność reklam nie jest tak dokuczliwa, jak to ma miejsce bez włączonej tej funkcji, co jest znane niestety każdemu widzowi.

Po podłączeniu konsoli dobrze sprawuje się tryb gry podczas wyświetlania obrazu. Zmianie ulega kontrast oraz jasność dzięki czemu nawet podczas wielu godzin rozgrywki wzrok się nie męczy, a obraz nie traci na jakości. Nawet podczas grania w dynamiczne wyścigi NFS MW obraz pozostaje ostry a barwy wyraźne, bez oznak smużenia czy jakichkolwiek innych niedoskonałości.

Podsumowanie

Produkt LG przeznaczony jest dla użytkowników wymagających wygody obsługi, a jednocześnie możliwości dostosowania telewizora do własnych potrzeb. Na tle konkurencji nie wypada najgorzej, ale też nie wysuwa się na prowadzenie. Jest to typowy średniak, który będzie ozdobą każdego niewielkiego salonu. I o tą ozdobę trzeba niestety zadbać. Fortepianowa czerń plastikowej obudowy łatwo się brudzi, każde dotknięcie palców jest wyraźnie widoczne, a czyszczenie może pozostawić trudne do usunięcia smugi.


Plusy:
- wysoki kontrast obrazu
- dobre nasycenie barw
- prosta obsługa
- wysokiej jakości dźwięk
- designe

Wady:
- mała ilośd złączy HDMI
- łatwo brudząca się obudowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz